Píšete si deník? Může z vás být génius.

Vést si deník není žádná ostuda. Můžete ho totiž psát kdykoliv a kdekoliv, bez rozdílu věku a pohlaví. Stačí k tomu jenom vhodný sešit, blog nebo zápisník, tužka či propiska a chuť se podělit o své myšlenky s papírem. Je skvělý pocit, že se obyčejný deníček může proměnit v psychologa, rádce a vzpomínkový dokument. Z čisté a nepopsané hromady listů se rázem stane emoční umělecké dílo. Zvláštností je, že někdo si zapisuje své zážitky z celého dne. První lásky, trapasy, zklamání. Jiní věří ve zhmotnění snů, jejich zapsáním na papír je zaznamenají pro jakési budoucí předpovědi. Také v moderní době lze psát elektronickou verzi, zvanou blog. Jenže přece jenom tužka a papír mají své kouzlo, přinášejí větší pocit potěšení. Hodně zapisujících volí i možnost do papírové verze lepit samolepky, fotky nebo ústřižky z novin.
psaní deníčku
Psaní deníku je vhodné v jakémkoliv věku i situace, takže jste-li zralí na nějakou psychiatrickou léčebnu, nevíte kudy kam a každý den prožíváte různé situace, deník se stane jakýmsi zpovědníčkem a parťákem. Výrazně pomůže od psychických problémů, pomůže rozvíjet osobnost a je to v podstatě přítel, který vás nikdy neodmítne.
iphone u deníčku
Má obrovský vliv na mozek, víte to? Díky zapisování se totiž zlepšuje kreativita všeobecně, lépe funguje spolupráce hemisfér a dokáže dokonce napomáhat při plnění snů a cílů. Každý den je jedinečný a díky zápisníčku si uvědomíte hodně věcí. Osvědčilo se začátečníkům psát hlavně ve večerních hodinách a v klidu. Ostřílení pisatelé jsou schopni psát své myšlenky a pocity třeba i za denního ruchu v čekárně u doktora, v autobuse nebo ve vlaku. Že nevíte, jak to bude vypadat po gramatické stránce? Vůbec nevadí. Pište, pište, pište. Háčky, čárky a chyby můžete opravit kdykoliv, kdežto myšlenka se snadno vytratí a jak se říká, ztratíte nit. Jaká témata vedou? Psát můžete o všem, co vás napadne. O pocitech, snech, zážitcích, jestli vás někdo potěšil nebo naopak rozčílil. Důležitá je ale upřímnost o sobě.