Okamžitý pomocník s úpravou vody

Jakmile se trochu oteplí, všem majitelům zahradních bazénů začíná starost o bazénovou vodu. Všichni dobře víte, jak důležité je dodávat do bazénové vody dostatek chloru pro její dezinfekci, ovšem i při pravidelné údržbě se může stát, že při kontrole zjistíte, že voda není dostatečně dezinfikovaná a v takových případech se Vám bude hodit přípravek chlor shock, který je právě určen pro okamžité navýšení obsahu dezinfekce v bazénové vodě. Jak jistě víte, tablety i kapalné přípravky uvolňují své účinné látky do vody postupně, a pokud je potřeba, aby se tyto látky do vody dostali okamžitě, je řešením právě přípravek chlor shock.

kluci ve vodě

K nedostatku dezinfekčních látek může dojít nejen v případě, že opomenete pravidelnou kontrolu, ale také v horkých letních dnech nebo pokud je bazén více používán. Pravidelnou kontrolu za pomocí testeru proto provádějte alespoň jednou za týden, a pokud nastanou velká vedra, tak přistupte i k častější kontrole. Pokud už nastane případ, že je chloru ve vodě nedostatek, okamžitě podejte přípravek chlor shock a pak postupujte stejně jako při běžné pravidelné údržbě. Nezapomínejte, že na kvalitu bazénové vody mají obrovský vliv také hodnoty PH vody, a proto pravidelně srovnávejte i jejich výšku za pomocí přípravků na zvýšení či snížení PH vody.

žena u vody

Údržba bazénové vody je tak trochu alchymií, ale nemusí být nijak složitým úkolem, pokud se jí věnujete pravidelně a samozřejmě, pokud využíváte správných kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie. Nezapomeňte si také pořídit pomocníky z řad bazénového příslušenství, kteří Vám hodně péči o bazénovou vodu usnadní a Vy si tak budete moci více užívat vodních radovánek. Léto si pak můžete užívat u svého zahradního bazénu a nemusíte se spoléhat na přeplněná veřejná koupaliště. To potěší jistě celou Vaši rodinu. Tak nezapomeňte na pravidelnou údržbu a užívejte si svého koupání do sytosti.