Zahrada přizpůsobená dětem

V dřívějších dobách děti trávily většinu čau venku, vlastně jim nic jiného nezbývalo. Doma nebyla žádná zábava, které by se mohly naplno věnovat a zabavila je více než na půl hodiny. Dnešní doba je ale v mnohém jiná, moderní technologie se dostávají do povědomí dětí mnohem dříve. Pokud máte zahradu, která by se dala přeměnit na malý ráj na hraní, není proč váhat. Přizpůsobte venkovní prostor dětským potřebám a rázem zjistíte, že děti o mnoho raději upřednostní venkovní radovánky před televizí nebo počítačem.

volný čas

V případě, kdy se rozhodnete zahradu opravdu do jisté míry přenechat dětem, je potřeba myslet nejenom na atraktivní doplňky, ale především na bezpečnost. Nejlépe se vytváří koutek pro děti už při samotné realizaci zahrady, ovšem začlenit se dá také do již hotové zahrady.

Zajímavé prvky, které probudí v dětech hravost a fantazii

Nejrůznějších zahradních atrakcí, prolézaček je na trhu celá řada. Děti zabaví dřevěný domeček na hraní, závěsná houpačka hnízdo nebo úkryt z vrbových proutků, zkrátka neotřelé a zajímavé hračky, které jsou neokoukané. Členitá zahrada plná vzrostlých stromů a keřů se zase přímo vybízí k tvoření nejrůznějších skrýší, které jsou důmyslně ukryté před očima nezvaných hostů.

holčička na zahradě

Ovšem zasahovat se dá do již vytvořené zahrady, i tady se najde místo, které lze vyhradit zcela dětem. Zde se budou dobře vyjímat herní prvky jako je pískoviště, houpačka nebo skluzavka. Jednotlivé prvky pak umisťuje ideálně na zatravněnou a dobře viditelnou plochu. Všechny herní prvky by měly být certifikované, zdravotně nezávadné a bezpečné. Jedině v takovém případě nebudete mít strach pustit děti na zahradu bez dozoru. Pokud bude zahrada pro děti poutavá a zajímavá, budou tu rádi trávit svůj volný čas. V letním období můžete a zahradu pořídit ještě menší bazének který děti v horkých dnech osvěží.