Jarní toulky za krásou a kulturou

Někdo rád cestuje vlakem, někdo osobním autem, někdo upřednostňuje cyklistiku. Ale to nic nemění na tom, že ten kdo chce, tak se na vybrané místo pohodlně dostane.
Jak dobře poznáte například východní Čechy? Už začátkem dubna máte možnost v klidu si prohlédnout nádherné památky. Ti, kteří rádi jezdí vlakem a spojí to i s jízdou na kole, tak i celá rodina v tomto kraji může strávit nádherný den. V tomto kraji, kde jsou vybudované krásné cyklotrasy podél řeky Orlice. Stačí si dobře naplánovat trasu jak vlakem, pak následně cyklotrasu, kterou se dokážete dostat pohodlně tam, kam chcete. Víte, že kolem Orlice je plno nádherných míst, které můžete spojit s prohlídkami zámků a parků, jako je:
jízda po cyklostezce

  v  malý renesanční zámeček Doudleby na Orlicí vás překvapí kouzelnou výzdobou. Tyto malby italských renesančních umělců pokrývají stěny v celém areálu jak vnějším, tak vnitřním. Tyto malby nazýváme sgrafito.
  v  Podél řeky Orlice jsou nádherné a známé zámky. Možná jste slyšeli o renesančním zámku v Častolovicích, který je spojený s malým areálem zvířat. Je to taková maličká zoologická zahrada, kde se chovají převážně naše, ale i exotická zvířata. Pro děti je to velké potěšení, protože se mohou se zvířaty seznámit hodně zblízka.
  v  Cyklostezkou kolem řeky Orlice se dostanete k malému baroknímu zámku Potštejn a pak vás nebudou bolet nohy, pak se dostanete výšlapem na hrad Potštejn. Ten výhled z hradu do širokého okolí stojí za to.
zřícenina hradu
Co se týká občerstvení, tak na této trase budete mile překvapeni příjemnou atmosférou hospůdek s chutným krajovým jídelníčkem a v mnohých stylových kavárničkách je opravdu příjemné posezení. Parky u těchto zámků jsou udržované, stvořené pro příjemnou relaxaci s dětmi.
Každý takový „kulturní výlet“, a jedno, do jakého kouta naši země namíříte, tak působí přímo jak balzám pro vaši mysl. Škoda, že krása naši krajiny je doceňovaná hlavně cizinci. Nechte všechny povinnosti a každodenní shon doma a poznávejte pěkná místa v Čechách. Určitě nebudete zklamaní.