Je lepší notebook nebo stolní PC?

Počítač ať už takový, či takový je v dnešní době nezbytná věc. Ano mobilní telefony jsou skoro všemocné, ale počítače mají své nesporné výhody. Pokud přemýšlíte jaký PC si vybrat, pokusím se vám dnes trochu poradit.Pracovní stůl
Stolní PC
Dříve než byly vynalezeny notebooky, byly jedinou možností stolní počítače. Z pravidla lze říci, že stolní počítače jsou hardwarově výkonnější. Je to logické, jsou jednoduše větší. Dalším plusem je cena. Jelikož je větší, dají se do něj dát větší díly, které nejsou tak nákladné na výrobu. Stejně výkonný notebook a stolní PC se v ceně liší kolem 20 000 korun. Máme tu dva klady pro PC, koukněme se i na zápory. Jeden jasně zřetelný je nepřenosnost. Prostě tam kde je, tam zůstane.
Pro většinu lidí je cena klíčovou věcí a já se ani nedivím. To, co můžete mít za 20 000 ve stolním PC, máte v poloviční výkonnosti u notebooku.
 
Notebook
Menší, dražší, skladnější a troufnu si říct i populárnější bratranec již zmíněného PC. Výhody jsou značné. Začněme s velikostí. Velikost u notebooků je velká výhoda, vejde se do batohu, do kabelky, do tašky, atd. Dají se koupit jak větší, tak i menší. Za menší se samozřejmě platí víc. Tím už jsem zmínil jednu nevýhodu a tou je cena. Jde tedy o to, za jakým účelem chcte notebook používat. Jestli jenom na psaní, tak máte vybráno. Notebooky, které mají slabý hardware, nejsou příliš drahé. Pokud ho chcete používat na hraní, sáhnete si hlouběji do kapsy než u stolního PC. Stolní počítač
Pokud hodně cestujete nebo bydlíte na koleji, je notebook pro vás jasnou volbou. Teď jen záleží na vaší finanční situaci, jestli si koupíte lepší, či horší. Pokud není vaší denní náplní cestování a pobyt jinde než doma, doporučuji vám stolní PC, jak už z praktického hlediska, kde ho necháte, tam zůstane, tak i z finančního. Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl. A vaše vybírání teď bude mnohem jednodušší.