Nedostupnost elektřiny při práci


Na řadě místech, kde potřebujeme pracovat není elektrická síť, takže buď použijeme zařízení na jiný pohon, nebo si můžeme koupit elektrocentrálu s motorem.

Nedostupnost elektřiny při práci

Alternativní zařízení

Třeba taková stavební společnost či různí řemeslníci musí často pracovat na místech, kde není přístup k elektrické energii z běžné sítě, u které si spotřebič zapojíme do zásuvky a nic neřešíme. Přeci jen v dnešní době nám elektrické nářadí opravdu hodně pomáhají, takže díky nim je práce mnohem produktivnější. Takové nářadí začíná třeba u ruční vrtačky až po míchačku betonu. Výhodou těchto zařízení je nenáročný provoz, nízká pořizovací cena a snadné používání.

spalovací generátor

Ovšem když nemáme, kde vzít napájení elektrickou energií, tak nám nebudou fungovat. Můžeme proto používat ruční nářadí, ovšem u něj se mnohem více nadřeme a práce bude trvat o dost déle, což znamená vyšší finanční náklady. V dnešní době je příjemnou alternativou AKU nářadí, které bere energii z baterií. Tu si pohodlně nabijeme a nářadí můžeme potom kdekoliv používat. Řada výrobců má více nářadí, na které pasuje jedna originální baterie.

Elektrocentrály s motorem

Někdy je elektřina opravdu potřeba, protože takový beton bychom ručně míchali opravdu zdlouhavě, takže pokud potřebujeme dodávku proudu zajistit často, tak si můžeme koupit elektrocentrálu. Pohání ji spalovací motory, takže stroj můžeme kamkoliv umístit do vodorovné polohy, nalít do něj palivo a výroba elektřiny může začít. Motor totiž roztáčí dynamo či alternátor, který slouží k výrobě této energie. Potom snadno zapojíme dané elektrické zařízení, a to nám bude běžet, jako by bylo v zásuvce.

mobilní generátory

Samozřejmě záleží na výkonu, protože nejmenší zařízení v nabídce neutáhne stavební sbíječku. Strojů je na výběr opravdu mnoho, takže stačí zvážit, které potřebujete, a to si koupit. Tato společnost zároveň prodává základní příslušenství, do kterého patří například olej. To je základní kapalina, která zajišťuje mazání motoru, a proto musíme pečlivě dbát na jeho stav a pravidelnou výměnu, aby zařízení mělo dlouhou životnost.