Měření pH v bazénu

Aby voda ve vašem bazénu byla stále průzračně čistá, je důležité se o ni správně starat. Kvalitní filtrace, bazénová chemie,… To je pouze zlomek toho, co musíte vodě poskytnout. Důležité je pravidelné měření stavu chloru a pH vody. Právě tyto dva ukazatele prozradí, jak na tom voda opravdu je.
Hodnota pH je faktor, pomocí kterého se měří stav vody. To, že není pH v pořádku vám může napovědět výskyt nečistot, zápachu a slizu ve vašem bazénu. Příčinou je příliš kyselé nebo naopak příliš zásadité prostředí. Ne nadarmo se říká „zlatá střední cesta“. A přesně to samé platí i u bazénové vody. Abyste této situaci předešli, používejte bazénové testery.

žena v bazénu

Bazénové testery vody jsou nepostradatelnými pomocníky v průběhu celé koupací sezony. Ověříte si pomocí nich stav chloru ve vodě a také velmi důležitý ukazatel, a to pH vody. Testery pro měření pH v bazénu Techneco vám spolehlivě ukáží, jaký je stav pH vody ve vašem bazénu. To ocení zejména rodiny s malými dětmi. Děti totiž často trpí na různé kožní alergie, které se mohou zhoršovat díky pobytu ve vodě se špatným pH.

pes v bazénu

Právě tyto dva ukazatele, stav chloru a pH vody, jsou nejdůležitější pro udržení vysoké kvality bazénové vody po celou koupací sezonu. Obecně se doporučuje provádět měření vody minimálně jednou za čtrnáct dní, optimálně však jednou za týden. Pokud však máte podezření na zhoršující se kvalitu vody, měření proveďte okamžitě. Předejdete tak zkažení vody, které může být velmi špatně vratné.
Pokud si vyberete testery s kapalnými činidly, ušetříte nejen peníze ve své peněžence, ale také životní prostředí. V základní sadě obdržíte reagenční lahvičky, kapalná činidla, návod a barevnou škálu pro porovnání. Vy si tak budete dokupovat pouze další náhradní kapalná činidla. Jedna lahvička kapalného činidla vystačí na provedení přibližně 120 – ti měření.