Jak správně vybrat herní počítač?

Každý správný počítačový gamer jistě potřebuje opravdu nadupaný stroj. Ne ale každý dokáže porozumnět všem komponentům. Určitě víte, že tvůrci vynalézají nové a nové technologie, které jsou každým dnem krok vpřed. Pokud jsi jeden z těch, který si neví rady s výběrem svého herního miláčka, tak jsi tu na správném místě!
multimediální studio
Jako první otázku, kterou by sis měl zoopovědět je výběr mezi notebookem a stolním počítačem. Obě tyto volby mají své výhody i nevýhody a konečné rozhodnutí bude jen na tobě, protože sám dobře jistě víš, za jakým účelem a jak často budeš využívat nový stroj. Jako druhá a velmi podstatná věc při výběru je rozhodně tvůj rozpočet. Jestli hledáš opravdu kvalitní stroj, tak si připrav alespoň 20 000 Kč. Spousta prodejců v dnešní době nabízí různé herní počítače s cenou mezi 10-15 000 Kč, které se však za herní počítače pouze vydávají. Tak si dej pozor při výběru, nenalítni prodejci a neboj se připlatit za lepší komponenty, musíš přeci myslet i na budoucnost. Během svého výběru pamatuj na současné herní tituly, ale také i na ty budoucí. Další věcí, na kterou rozhodně nesmíš zapomenout je tvá finanční rezerva, protože si určitě budeš chtít pořídit i kvalitní monitor, klávesnici s myší, či herní sluchátka a to také něco stojí.
Nejdůležitější komponent z celé herní sestavy je grafická karta, na které nevyplatí šetřit. Často je to i jeden z nedražších částí. Rozhodně doporučujeme, aby grafická karta obsahovala alespoň 3-4 GB RAM a do budoucna ideálně 6-8 GB. Výběr mezi grafickou kartou od Nvidea nebo AMD je na tobě a rozdíly jsou v podstatě minimální. Procesor je další velmi důležitá součást a mýtus, že Intel je vždy výkonější než AMD je už dávno pryč. My doporučujeme vybrat si procesor pro střední třídu a to je AMDRYZEN 5 1600. Paměti RAM je další věc, kterou bys měl vybírat pečlivě. I u moderních herních titulů není zapotřebí vlastnit 16 GB. Bohatě stačí 8 GB s rychlostí 2133 Mhz.
herní počítače
Rozhodně bys neměl také zapomenout na kvalitní pevný disk, zdroj, chlazení či zvukovou kartu. Teď už jen zbývá koupit si tu správnou herní sestavu a začít hrát!