Plot a jeho realizace

Plot patří k domu jako dům k plotu a má své opodstatnění. Pokud žádný plot nemáte, můžete očekávat, že může dojít k odcizení Vašich věcí ze zahrady, či bude zahrada sloužit jako průchozí prostor. Zkrátka plot je jedna z hlavních věcí u domu a neměl by chybět. Pokud Vám plot chybí, tak není lepší doba, než ho na jaře začít realizovat. Na výběr budete mít mnoho druhů plotů, které se v dnešní době vyrábějí, ovšem nejlepší variantou je betonový plot.

Každý z nás dává přednost jinému plotu to díky finanční stránce, nebo díky vlastnostem, který plot má. Nejčastější variantou je plot dřevěný, pletivový, či plot betonový. Ovšem každý plot má jiné vlastnosti a každý se hodí jinam.

Plot (2)

Plot dřevěný je spíše z dřívějších dom. Dnes se využívá dřevo spíše na pergoly, nebo jakou výplně do betonových plotů. Ovšem dělají se i klasické dřevěné ploty, které jsou levné a rychle realizovatelné. Musíte však počítat s tím, že se o plot budete neustále starat a ošetřovat ho. Takže Vás vyjdou draze náklady i práce, kterou na plotu za jeho čas strávíte.

Plot pletivový je nejčastější varianta, která se staví. Díky jeho levné ceně a rychlé realizaci ho má skoro každý druhý dům. Ovšem nezaručí Vám naprosté soukromí, ani povětrnostní a hlukovou bariéru. Je však výborný proti vniknutí zvěře a zlodějům. Dá se vybavit i ostnatým drátem.

Plot (3)

Plot betonový je vlastnostmi nejlepší plot z předchozích druhů. Díky jeho povětrnostní a hlukové bariéře je velice oblíbený. I když jeho realizace je dražší, tak Vám zaručí naprosté soukromí a to díky výšce až 3 metry. Navíc na plot nepotřebujete ani žádné stavební povolení a budete mít na výběr mnoho dekorů a plotových výplní. Jeho ošetřování je přitom minimální a vydrží dlouhé desítky let.

Pokud tedy přemýšlíte o novém plotu, zkuste popřemýšlet o betonu. Zaručeně si jeho vlastnosti zamilujete a už nikdy nebudete chtít jiný.