Na co si dát pozor při stěhování

Snad každý člověk v naší republice se minimálně jednou stěhoval. A jen mizivé procento má tu výhodu, že si z toho nic nepamatuje, především díky nízkému věku. Avšak ať se nám to líbí, nebo ne, někdy nám zkrátka nic jiného nezbývá.

Důvodů, proč se stěhovat, může být spousta. Například nám mohl náš starý domov přestat z nějakého důvodu vyhovovat. Například byt 1+1 se hodí pro někoho, kdo žije sám. Avšak když si daný člověk pořídí rodinu, zvláště pak děti, najednou zjistí, že mu daný prostor již nestačí, a začne se shánět po větším.

stehovani1

Ovšem stěhování samotné není jednoduchý proces. Je potřeba myslet na mnoho věcí a vědět, na co si dát pozor, aby vše dobře dopadlo.

Jedním z největších problémů, které nám změna bydliště přináší, je nevyhnutelná ztráta některých věcí. Ať se snažíme sebevíc, není pochyb o tom, že vždy zjistíme, že se nám něco ztratilo. Obvykle to naštěstí nejsou věci, které bychom nutně potřebovali, i tak ale jejich ztráta zamrzí.

stehovani2

Předejít tomu můžeme tím, že všechny předměty vložíme do jasně označených a dobře uzavřených krabic. Pokud jich je větší množství, pak není od věci udělat si seznam, kam si napíšeme, co přesně ve které z nich najdeme. Pak už jen můžeme podle něj vybalovat. Tak budeme vědět, že vybalíme skutečně vše, a nic nebudeme postrádat.

Dalším nebezpečím, které nám hrozí, je poškození některých předmětů. Týká se to především nádobí, a hlavně skleniček. Můžeme však mít i nějaké křehčí památky například z dovolené, případně památky po babičce či jiném milovaném člověku, které nám jsou drahé.

Tomu můžeme předejít správným zabalením všech předmětů. Je možné použít měkké výplně buď z novin, nebo z polystyrenu. Je také možné každou věc zabalit zvlášť. Záleží pak už jen na nás.

Je tedy vidět, že i tyto problémy mají řešení, a je možné stěhování zvládnout s mnohem menší mírou stresu. A to se rozhodně vyplatí.