Příležitost dělá zloděje

Každý nadšený a vášnivý zahradník, zahrádkář či zemědělec moc dobře ví, že jedna z věcí, bez kterých se na svém pozemku, který obhospodařuje, rozhodně neobejde, je kvalitní pletivo. To můžete samozřejmě použít k různým účelům od oplocení mladých stromků, které pletivo ochrání před okusem divoké zvěře až po vyhrazení záhonů, po kterých by neměly šlapat děti či pes anebo k vymezení prostoru, na kterém se mohou volně pást vaše zvířata. Ovšem to nejdůležitější ze všeho je, abyste si tímto pletivem kvalitně vymezili hranice vašeho pozemku. To je totiž naprosto základní předpoklad toho, že se dočkáte dobré úrody, a že vám z ní také něco zbude.

pletivo

Pokud se zaměříme na ten první důvod, abyste se vůbec nějaké úrody dočkali, tak je to myšleno tak, že pokud necháte na svůj pozemek volně proudit všechna divoká i domácí zvířata, tak vám vaše rostliny spasou, vyhrabou či pošlapou dříve, než budete mít co sklízet. A nic je v tom nezastaví, tím si můžete být jistí. Taková šťavnatá hlávka zelí anebo čerstvá křupavá mrkev je nad všechnu trávu světa. A co teprve dřevo mladých ovocných stromů v zimě, kdy na zvířata padne mráz a hlad.

pletiva

Ovšem mnohem horší a nebezpečnější škůdci, než zvířata jsou samotní lidé. A věřte tomu, že mezi námi chodí hodně těch, kteří neváhají využít vaši zahradu k tomu, aby se sami zásobili čerstvým a zdravým ovocem anebo zeleninou. Je samozřejmě pravda, že zloděje, kteří krást chtějí neodradí žádný plot, ale na druhou stranu může dobré pletivo odradit mnoho těch, kteří ve svém jádru zase takovými zloději nejsou, nicméně nedokáží odolat skvělé příležitosti. Takže když jim do cesty postavíte sladké voňavé meruňky, tak prostě neodolají a načešou si plnou tašku. Ovšem kdybyste mezi ně a vaši úrodu postavili plot, nedovolí si narušit vaše území a poškodit váš majetek. To rozhodnutí, zda jim v krádeži pomůžete či zabráníte je ovšem jen a pouze na vás.