Aby se vám z točitých schodů nezatočila hlava

Jsou nádherné – přiznejme si, že točitá schodiště jsou ozdobou každého domu. Jejich přitažlivost zřejmě souvisí s neobvyklým tvarem spirály, která může připomínat šroubovici DNA, a navozuje přirozený dojem, jak je to při pohledu na všechny přírodní výtvory tělesných schránek živočichů a rostlin, kde rovněž převažují oblé křivky. Jistě by muže nevzrušoval pohled na ženu, která by byla hranatá jako krychle, a nepřirozené by nám připadalo třeba pouhé hranaté jablko, stejně jako třeba hranaté schránky korýšů a hlemýžďů, které jsou rovněž vytvořeny v dokonalé spirále. Chcete-li tedy oživit svůj příbytek něčím neobvyklým, a přesto s přirozeným vzezřením, vsaďte právě na toto řešení.

točité schodiště

Vývoj probíhá po spirále – moudří lidé tvrdí, že veškerý vývoj poznání ve vesmíru probíhá ve spirále, a tuto skutečnost máme všichni zakódovánu právě ve formě šroubovic našeho unikátního těla. DNA každého jedince je jedinečná, a přesto jsou všechny kódované stejným mechanismem. To samé můžete mít doma – jedinečnou spirálu točitého schodiště, zhotovenou na míru podle vašich požadavků.

točité schody

Otáčejte se doprava – výhodnější je pravotočivé schodiště, je známo, že otáčení doprava např. při krasobruslení, pomáhá regenerovat organismus, zatímco otáčení doleva vyvolává spíše nepříjemné pocity. Většina schodišť se také vyrábí jako pravotočivá, a to je dobře.

Ať se vám nezatočí hlava – ta se vám může zatočit z té krásy, až vám točité schody kmkdesign.cz firma sestaví, ale zároveň musíte být bdělí a dávat pozor při našlapování po zužujících se schodnicích. Na točitých schodech můžete mít potíže při chůzi v obuvi, která je neohebná, zatímco při chůzi naboso se vaše chodidla přizpůsobí kontaktu s plochou pod vámi. Mějte rovněž na paměti, že tudy se vám nemusí podařit přestěhovat starožitnou skříň nebo chladničku, měli byste s tím počítat již předem.