Kdo uvažuje nad tím, co umístit na podlahu ve svém bytě či domě, bude pravděpodobně jednotlivé alternativy posuzovat na základě mnoha kritérií. Jedním z nich je také pohodlí při chůzi naboso, vyzout se konečně z bot a našlapovat po měkkém povrchu je přece jen více relaxační, a přispívá to k lepšímu pocitu pohody, v domácím prostředí. V botách či přezůvkách trávíme mnohdy celý den, v zaměstnání minimálně 8 hodin a dalších několik hodin na cestách, na nákupech nebo venku na procházkách či při sportu. Chůze naboso se dnes stává nejen módní záležitostí, lidé také přichází na to, že je pro ně přirozenější, a že jim pomáhá ze zdravotních důvodů. Je to celkem logické, neboť chodidla jsou obdařena citlivými nervovými receptory, které jsou propojené s jednotlivými orgány v našem těle.
Prozatím nejměkčí a nejkomfortnější podlahovou krytinou je koberec. Jeho popularita neklesá a zůstává stále mezi mnohými z nás nejoblíbenějším řešením. Je navíc velmi snadné, stačí přesně vyměřit plochu místnosti a zvolit rozměr koberce podle potřeby a následně jej položit na vyrovnaný terén, případně s využitím měkké kročejové vrstvy.
Má to však jednu nevýhodu, a sice koberec je textilie a vyžaduje důkladné čištění. Vysavač na to rozhodně nestačí, je to, jako kdybyste chtěli namísto praní vaše použité ponožky pouze vyprášit z okna a odsát zbytek prachu vysavačem. Když už jsme tu naznačili ponožky, je to pro dané téma ideální vzor, neboť právě koberec časem může použité ponožky připomínat, pokud se po něm chodí naboso (nebo v ponožkách) a mezi jeho vlákny se usazuje pot a spolu s ním i bakterie, které jej rozkládají. Není pak s podivem, že začne časem nejen šednout a ztrácet původní barvu, ale také bývá cítit tím typickým „ponožkovým“ odérem. A právě ten je jedním z důvodů, proč povolat stroj na čištění koberců, např. osvědčený systém Rotovac.