Invalidní vozík v mnohých ohledech může pomoci

Říká se, že nemoc si nevybírá. Sedne na člověka a my se s ní musíme poprat. V některých případech potřebujeme zdravotní pomůcky kvůli stáří. Tomu se nikdo bohužel neubrání. Je hezké v mládí si myslet, že se nám nic nemůže stát a že zůstaneme krásní a mladí napořád, ale postupem času zjišťujeme, že nejsme „nedotknutelní“. Sem tam nás něco začíná bolet, sem tam se ozvou nějaké drobnosti a my už tušíme, že to vždy nemůže být až tak růžové. Roky ubíhají jako voda a my zjišťujeme, že nám už ruce a nohy neslouží tolik, jako zamlada.

lidé v hospodě

Zdravotnické pomůcky potřebujeme zejména na stáří. Samozřejmě se může stát, že je potřebují i mladí lidé, zejména kvůli velkým nehodám a úrazům. Invalidní vozík je podobnou pomůckou, kterou využijete v případě operací či poranění páteře, míchy, ale také v případě poranění nebo nemoci nohou, kyčlí a podobně.

Pro mladé i starší osoby existují různé mechanické invalidní vozíky.

Dají se přizpůsobit váhou tedy nosností, podle toho, kolik kilogramů vážíte, dále šířkou sedadla, i tato veličina se dá upravit a můžete si vybírat z mnohých variant, aby Vám sedadlo přesně pasovalo na Vaši postavu a pro Vaše potřeby a v neposlední řadě je pro mnohé z nás rozhodující také cena. Ta se dá přizpůsobit, existují dražší, ale i levnější varianty.

žena s invalidním vozíkem

Je báječné, že se v dnešní době dají podobné vozíky zakoupit a jsou volně dostupné. Už na ně nemusíte čekat frontu v nemocnicích, kde byste se ani nemuseli dočkat, nebo by Vám vozíček po nějaké době vzali.

Mechanické vozíky jsou snadno ovladatelné a dokonce přenosné. Jsou skladné a dá se s nimi velice dobře manipulovat. Existují také různé varianty, jako je standardní typ, transportní nebo odlehčený. V případě potřeby vždy pomůžeme klientům s tím správným výběrem. Dokonce si můžete zařízení dovybavit. Máte rádi vylepšení? Uděláme vše pro Vaše pohodlí a bezpečnost. Vozík se dá vybavit podnožkami, stupačkami nebo odklápěcími područkami.