DÍTĚ s rozmyslem

Děti jsou velký dar, který není samozřejmostí. Jestliže se jednou rozhodneme počít dítě, každý potencionální rodič by si měl pořádně promyslet, zda chce založit rodinu. Měli bychom si být tímto rozhodnutím 100% jisti, než se k tomuto velkému kroku rozhodneme. Děti nejsou hračka, kterou můžeme vrátit, zda nám nevyhovuje. Určitě Vás napadla myšlenka, co kdybychom měli dítě? Jistě si to přeje hodně párů, které žijí ve společné domácnosti už nějakou řadu let. Nehledě na rozvíjející vztah a posun kupředu. Jenže mít dítě neobnáší pouze noc vášně, kdy započnete dítě. Porodem, vše začíná a musíme si uvědomit, že to nebude jen hra, tak jako si spousta párů myslí.

Šťastní rodiče s dítětem

DÍTĚ by mělo představovat štěstí, které Vám vkročilo do Vašich životů. I když to bude znamenat nespočetně starostí, pořád jsou děti Vaše největší štěstí, které Vás mohlo potkat. Jestliže se Vám zdařilo a na svět jste přivedli dítě, buďte za to nesmírně vděčni, protože každý to štěstí nemá.

Jistě znáte páry, co mají problémy stvořit rodinu. Většina bohužel ze zdravotního hlediska. Neustále pokusy muže a ženy, aby se jim konečně povedlo zplodit DÍTĚ. Nespočetně slz, které jsou tímto trápením doprovázeny. Probdělé noci, přemýšlením – proč to nejde?! Myšlenky, které jsou mířeny pouze na DÍTĚ. To zklamání, že možná nebudete nikdy rodina. I tohle se děje. A věřte, že by dali cokoli za to, aby se jim to konečně zdařilo. Nicméně, většina to nevzdává a bojuje s plných sil. I když je to psychický nápor, pořád se snaží hledat jiné varianty, aby se z nich stala rodina.

DÍTĚ JE NA SVĚTĚ, ale my ho nechceme

Nevím, zda je to tím, že se potencionální rodiče smířili s myšlenkou, že se jim to nepodaří. Otázkou ale je, zda je možní toužit tak moc po DÍTĚTI a pak si to rozmyslet? Přece pokud je daný pár plně rozhodnut, pak ho to nemůže jen tak přejít?! Ano, je pochopitelné, že pokud neplánujeme rodičovství a přijde to, že DÍTĚ prostě nechceme. Další možností je, že DÍTĚ není plánované a nemůžeme se o něj postarat.

Jestliže ale počneme DÍTĚ a pak si to jen tak rozmyslíme, pak není něco v pořádku. Jediný kdo na to doplácí, je to DÍTĚ. Představa, že přivedete na svět dítě a je nechtěné, se dřív nebo později projeví.

Smutné dítě za plotem

DĚTI, které jsou nechtěné

Přestože DÍTĚ nemáte v plánu, ale necháte si je, jak to asi může vypadat? Nechtěla bych se vžít do kůže DÍTĚTE, které tohle musí podstupovat. Myslím si, že to musí mít tvrdý dopad, na to samotné DÍTĚ. Už jen chování rodičů k DÍTĚTI. A tady musíme právě zdůraznit, CO BY DALI LIDI ZA TO, ABY MOHLI TVOŘIT RODINU.

Jestli si páry založí rodinu z rozmaru, pak je to ta největší pitomost na světě. Zda založí rodinu, protože mají na to věk, je logické, ale také ne úplně správné. Zda založíte rodinu, protože to tak cítíte oba a je to z lásky, pak je to nejvíc ideální rozhodnutí ve Vašem životě.

DĚTI nejsou hračka, nejsou náhradou, nejsou věcí, nejsou ani náplastí. Proto si každý rozmyslete, zda si DĚTI opravdu přejete.