Při hubnutí mějte reálné cíle

Pomaloučkým krokem se blíží vánoční svátky a s nimi ruku v ruce přichází Nový rok a naše novoroční předsevzetí, které mnozí spojují se změnou životního cyklu. Můžeme vám gratulovat, pokud vaše předsevzetí jsou reálná. Bohužel většina lidiček se slavnostním okamžikem přivítání Nového roku má neuskutečnitelné představy, ale v tom nadšení si to mnohdy neuvědomují a pak jsou zklamáni, že se jim nedaří tak, jak si předsevzali. A s dietou rázem – tak rychle jak začali, rychle skončí. A jedou dál v zajetých kolejích. Největší chybou jsou nereálné cíle.

seznam předsevzetí

Proto, pokud už si dáváte nebo chcete si nově zadat novoroční předsevzetí, v klidu o nich popřemýšlejte již dopředu a stanovte si r e á l n é c í l e a napište si je:

vánoční svátky

  1. Nastudujte si dietní opatření tak, abyste dokázali změnit svůj celkový pohled na stravování a denní jídelníček. To, že si řeknete, že budete držet hladovku, ničemu nepřispějete. Kilogramy sice půjdou možná rychle dolů, ale stejně tak rychle, ne-li rychleji – nahoru. Jíst se prostě musí, je jen otázkou JAK. Mějte tedy jasnou představu o vašem nově nastoleném dietním programu, a to už je dobrý startem!
  2. Stanovte si časový úsek, po který budete tato dietní opatření uskutečňovat a s tím ruku v ruce i kolik kilogramů budete chtít ubrat z vaší váhy. Ale opět vám klademe ruku na srdce. Nic nepřehánějte a mějte trpělivost. Pokud budete chtít hubnout deset, dvacet a více kilogramů, je nasnadě, že časový úsek musí být zákonitě delší, než když se rozhodnete upravit svou hmotnost o pár kilo!
  3. Rozhodli jste se hubnout a dali jste si na Nový rok slavnostně předsevzetí? Pak ho neoddalujte a začněte hned druhý den ráno s heslem – když chci hubnout, jdu do toho hned!
  4. A co patří k hubnutí, je zdravý pohyb. Nelekejte se, nepoženeme vás do posiloven a tělocvičen, již zdravý pohyb na zdravém vzduchu dělá hodně. A třeba procházkám přijdete na chuť a časem svůj pohyb zrychlíte, když poznáte, že svižná procházka přispívá k celkové očistě těla i ducha a podporuje zároveň hubnutí.