Domácí pomocníci, bez kterých se neobejdeme

Asi se najde jen málo lidí, kteří nepečují o svůj domov. Většina lidí prostě uklízí pravidelně, aby byl jejich domov krásným a příjemným místem, které je čisté a kam se rádi vrací. Jenže s pracovními povinnostmi, péči o děti a dalšími povinnostmi je docela nároční skloubit péči o celý domov, zejména pokud máte velký dům a zahradu. Naštěstí žijeme v 21. století, a řadu prací nám usnadňují domácí spotřebiče.

robotický vysavač

Pračku, myčku a sušičku asi netřeba představovat. Pryč jsou naštěstí doby, kdy jsme se museli dřív s ručním praním. Tu má dnes doma snad každý. Myčku ani v dnešní době každý nemá, ale kdo ji má, už by asi neměnil – nemuset stát u dřezu je určitě příjemné. Jsou sice věci, které se v ní mýt nedají, ale rozhodně je s myčkou péče o domácnost snazší. Sušila není tolik rozšířená ani dnes, ale kdo ji má, taky by neměnil. Mít suché prádlo můžete mít za podstatně kratší dobu, než je tomu na sušáku.

Máte doma velké prosklené plochy?
Hitem posledních měsíců jsou robotické vysavače na okna. Ty okna umyjí za vás. Na trhu je jich spousta, a je potřeba pečlivě vybírat, protože některé jsou příliš těžké a na skle moc nedrží.

pračka a sušička

Nestíháte sekat?
Roboti vstoupili i do péče o zahradu, takže si můžete práci usnadnit robotickou sekačkou. Funguje úplně stejně jako robotický vysavač. Udělá práci a vrátí se na místo. A když jsme u robotického vysavače – to je taky skvělá věc. Můžete uklízet, i když jste zrovna v práci. Robot si na wifi zmapuje terén a může se pustí do práce. Na trhu je obrovské množství různých robotických vysavačů, některé umí i vytírat. Jak platí u všech spotřebičů – vždy vybírejte podle uživatelský recenzí.

Pro dokonale čistou podlahu existuje řada parních mopů, ty ale nejsou vhodné na všechny povrchy. Nejvíc se hodí na dlažbu, takže pokud ji máte doma a chcete mít hygienicky čistý domov, zapřemýšlejte o něm. Používat vymoženosti dnešní doby v péči o domácnost není žádná ostuda, naopak vám ušetří spoustu času, a leckdy udělají práci lépe než my.