Co si počít v nesnázích?

Máte představu, jak byste žili, kdybyste neměli žádné nebo skoro žádné peníze, případně kdybyste byli setrvale v mínusu a nedokázali se z této situace dostat vlastními silami? Možná ne, že? A pokud ano, určitě to nebude představa, jaká by se vám líbila. Po takové představě je totiž příjemné leda to, může-li si člověk oddechnout s ulehčením, že jeho se to naštěstí netýká. Ovšem je u nás mnoho lidí, jichž se to týká. Je hodně těch, kteří v podobné situaci žijí. A i těm, kdo jsou na tom lépe, to může hrozit, ani ti nemají nikdy své jisté.

peněženka s penězi

A co dělají nebo mají dělat ti, jimž jejich příjmy nestačí třeba ani na pokrytí těch nejzákladnějších životních potřeb? Jak se udržují při životě ti, kdo by vzhledem ke své finanční situaci měli dost možná i umřít hlady někde na ulici?

Pokud se tito chtějí spasit před chudobou, pokud potřebují peníze, s nimiž by se jim podařilo překlenout neradostné časy, berou si nejednou půjčky.

A které půjčky?

peníze a čas

Volbou takovýchto lidí je velice často nebankovní americká hypotéka. A to nikoliv proto, že by se snad u nás jiné půjčky nenabízely, ale proto, že právě tyto hypotéky jsou nejednou těmi jedinými půjčkami, jež podobní lidé mají šanci získat. Zatímco jsou totiž u bankovních půjček vyžadovány dejme tomu dostatečné příjmy žadatelů, čisté registry dlužníků a podobně, což je pro kdekoho v nesnázích nepřekonatelnou bariérou, u zmíněné hypotéky se toho požaduje mnohem méně. Tady jsou dostatečné příjmy nahrazeny nutností dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost a mít alespoň nějaké příjmy, jež stačí na splácení. Toť vše.

A právě ona snadná dosažitelnost je jedním z mnoha významných plus, jež tyto nebankovní půjčky mají. A spolu s absencí poplatků předem, s rychlým schvalováním žádostí, rychlým vyplácením peněz, klidně i dlouhou dobou splácení a příznivými splátkami a úroky činí tato právě zmíněné hypotéky nenahraditelnými. A to nejen pro ty, kdo by ani jinou půjčku nedostali.