Kino v obýváku

Pokud si dobře vybereme domácí kino, můžeme mít zážitek ze sledování děje na obrazovce i doma v obýváku. Domácí kino se potřebuje ke svému provozu kvalitní televizor nebo projektor s dostatečně velkou obrazovkou. Zvukové efekty, které nám nabídne, závisí na uspořádání reproduktorů a jejich kvalitě, popřípadě kvalitě a výkonu zesilovače. Abychom dosáhli co nejlepšího efektu, musíme vytvořit kružnici z obrazovky a reproduktorů, v jejímž středu se posadíme my, diváci. 
projektor Panasonic
Jaké jsou výhody domácího kina?
·         Můžeme se dívat z pohodlí domova, i vleže
·         V klidu bez rušení sáčků s popcornem
·         Můžeme se podívat, kolikrát chceme
·         Ušetříme peníze za lístek a za cestu
·         S dabingem nebo v originále
·         Lepší reprodukce mluveného slova a dialogů
·         Hlasité efekty díky samostatnému reproduktoru basů
·         Lze použít i k poslechu rádia a hudby z jiného zdroje

Pokud se moc nevyznáme, je jednodušší koupit systém domácího kina v hotovém balení. Jeho součástí jsou reproduktory, kabely i zesilovač. Toto balení není přizpůsobeno k tomu, abychom je rozšiřovali o další nebo jiné reproduktory a nemusí být dostačující do větších a hlučnějších prostor. Výhodou je její nižší cena.
domácí kino
Pokud si troufneme domácí kino sestavit sami, bude nás to stát více úsilí, času i peněz. Toto řešení je vhodné pro nadšence, kteří hledají co lepší kvalitu reprodukce s možností obměňovat jednotlivé komponenty.
Je jedno, jestli koupíme hotový systém, nebo budeme sestavovat domácí kino sami, v každém případě bude mít lepší zvuk než je ten, co vychází přímo z našeho televizoru. Kvalita reproduktorů však může být různá. Výrobci, ve snaze udržet nízkou cenu, používají často levné reproduktory a výsledek nemusí být podle našich představ.
Proč koupit domácí kino?
I když budeme mít ten nejmodernější televizor se super obrazem,zvuk z jeho zabudovaných reproduktorů bude vždycky kazit dojem a celkový zážitek z filmu. Zabudované reproduktory mohou být velmi kvalitní, ale nikdy nám neumožní prožít prostorový zvuk, jaký poskytuje domácí kino.