Padání vlasů představuje noční můru

Každá žena, ale i muž sní o bohaté hřívě plné zdravých a zářivých vlasů. Problém nastane, pokud Vám začnou neřízeně padat vlasy a vy nevíte co si s tím počít. Padání vlasů může mít za následek mnoho příčin. Může se jednat o špatný účes, ale také i vážné onemocnění. Je potřeba, ale rozlišit zda se jedná o normální vypadávaní vlasů anebo nadměrné vypadávání vlasů. Průměrný člověk má na hlavě přibližně něco okolo sto tisíc vlasů. Denně každý z nás může přijít o desítky až stovky vlasů.
časopis a kosmetika.jpg
Jelikož vlasy, ale neustále dorůstají, jedná se o přirozenou obměnu vlasového porostu hlavy. Tedy nejedná se o nic neobvyklého. Pokud, ale Vám vlasy začnou padat nadmíru a nacházíte je na oblečení, polštáři nebo v hřebenu a při zatáhání Vám v ruce zůstane trs vlasů, je určitě něco špatně. A v tu chvíli, je potřeba zpozornět. Příčin může být opravdu mnoho a je dobré začít u toho, jak o své vlasy pečujete.
sušení vlasů.jpg 

Péče o vlasy je důležitá

Velmi častým důvodem vypadávaní vlasů je používání špatné vlasové kosmetiky. Ta může velmi vlasový porost zatěžovat. Pokud si myslíte, že pomáháte vlasům tím, že používáte různé šampony, kondicionéry, vlasové masky a balzámy tak opak je pravdou. Je potřeba vybírat jemné šampony nejlépe na přírodní bázi, které vlasy nezatěžují. Pestrou nabídku najdete v lepších drogériích nebo lékárnách. Vyhněte se poté dalším výrobkům, které pro vlasy nejsou potřeba. Ani barvení vlasů není to pravé ořechové. Pokud, ale vlasy si barvit musíte nebo chcete, zkuste využívat u toho šetrnější alternativy bez agresivního peroxidu. Pokud si nevíte rady, tak kadeřnice Vám rády poradí.
 

Zdraví versus vypadávaní vlasů

 
To, že nejste zdravotně úplně v pořádku, zjistíte právě i podle vlasů. Většinou za tím stojí stres v práci nebo doma. Problém padání vlasů, ale může také souviset s hormonálními výkyvy v těle. Pokožka hlavy je méně prokrvená a to má vliv na kvalitu vlasů. A jak si pomoci? Tento stav změníte, pokud začnete užívat B komplex. Je to doplněk stravy, který Vaše výkyvy uklidní.