Vzdorujme neduhům

Jsou mezi námi tací, kteří snad žádnou nemoc nechytí, kterým se infekce zpravidla vyhýbají. Pak jsou tu tací, kteří mají naopak tu smůlu, že – použijeme-li nadsázku – kdyby na světě existoval jenom jeden jediný bacil, byli by to právě oni, kdo by ho chytili. A pak jsme tu i my ostatní, jsoucí někde mezi těmito protipóly.
bakterie koli
Zkrátka se nám tu a tam stává, že onemocníme. Žijeme obklopeni nejrozmanitějšími druhy mikroorganismů, jimž někdy dokážeme odolat a někdy prostě podlehneme. Protože jsou sice tyto mikroorganismy malé, ale zase je jich na nás o poznání víc a když už do našeho těla vstoupí, počínají si nejednou nikoliv jako na návštěvě, ale naopak jako dejme tomu migranti v západní Evropě.
virus pod mikroskopem
Zdálo by se, že s tím nic nenaděláme. Že se musíme s touto realitou smířit. Prostě proto, že jsou ony baktérie, viry a jiné droboučké potvůrky nepolapitelné, nemůžeme je ani plácnout plácačkou jako mouchu, ani je zamáčknout jako štěnici. A protože jsou pro nás pouhým okem neviditelné, nelze se jim víceméně ani preventivně vyhnout.
A co nám tedy zbývá, že? Musíme marodit. A pokud možno posilovat svou imunitu, aby k tomuto zase až tak moc nedocházelo. Abychom snáze vzdorovali onomu neviditelnému nepříteli.
teploměr na lécích
Zkrátka, lidičkové moji zlatí, .
Že nevíte, jak na to? Jak takovou imunitu posilovat a jak se nákaze vyhnout? Pak jste právě tady na tom nejsprávnějším možném místě.
Předně byste měli vědět, že je tělu záhodno dodávat dostatek vitamínů a minerálů, jež prokazují imunitě cenné služby.
Dále je záhodno vyhýbat se pokud možno místům s nejvyšší koncentrací mikrobů, tedy hromadné dopravě, obchodům, školám, nemocnicím a podobným místům s vysokou koncentrací lidí, dbát na čistotustolů, počítačů a telefonů, nedotýkat sezbytečně klik, vypínačů, všemožných automatů a nákupních košíků, pravidelně si mýt ruce.
Pak je též záhodno se otužovat, což je nejlepší způsob, jak vzdorovat nachlazení, a toto provádět postupně a po dobu celého roku, nejenom to všechno dohánět tím, že si zalezeme na hodinu do mrazáku a máme to za splnění plánu na tento měsíc.
Také se máme krmit ovocem bohatým na céčko, čímž myslím vitamín a ne onu prkotinu, po které jsme coby děti prahnuli, dopřávat si zázvor a kysané zelí(nejlépe ne z onoho obchodního domu, kde bylo kontrolory prokázáno, že v něm nebyla po vitamínech ani stopa).
V zimě bychom měli chodit vhodně oblečeni na vycházky.
A pokud přesto ochoříme? Pak bychom měli mimo konzumace vitamínů a minerálů i hodně pít, být v teple a odpočívat. Čímž prospějeme sobě i těm kolem. Kterým by neprospělo, kdybychom na ně kašlali a kýchali a užívali věci, jichž se pak budou muset dotýkat i oni.