4 druhy půjček

Na světě existují čtyři různé druhy půjček, které člověk může využít k nákupu půdy. Každá pozemková půjčka plní jistou funkci a primární cíl.
 
První půjčkou jsou v podstatě takové půjčky, které nabízí možnost půjčit si od nich půdu. Nejlepší je si půjčit od Národní banky v dané zemi, kde si chcete pozemek koupit. Místní finanční instituce tuto oblast znají a mohou lépe posoudit hodnotu půdy a její potenciál.
 
Druhou půjčkou je USDA – venkovské bydlení. Pokud člověk plánuje výstavbu ve venkovské oblasti, tak se může obrátit na ministerstvo zemědělství. Je možnost si najmout dodavatele, který vám dům může postavit.
 
Třetí půjčkou je SBA 504. Pokud je člověk vlastníkem firmy, který plánuje využití půdy pro jeho podnikání, tak může získat nárok na půjčku prostřednictvím národní malé obchodní správy. Národní malá obchodní správa může být velikou výhodou pro člověka, který je chudý a neví, kde začít. Jenomže pokud je vlastníkem jakékoli firmy, tak to má o mnohem snadnější. Může si dovolit investovat a ví, že tím naopak získá, než ztratí.
 
Čtvrtou půjčkou je úvěr na bydlení. Pokud má člověk existující dům se značným kapitálem, tak se pro něj může vyplatit půjčka na bydlení než půjčka na pozemek. Výhodou je, že můžete získat nízkou úrokovou sazbu a není zde žádná finanční záloha.
 
Jak najít správnou půjčkou na pozemek?
 
Neexistuje žádná nejlepší půjčka na pozemek. Je důležité, v jaké situaci se nacházíte a jak jste na tom finančně. Doporučuje se udělat si komplexní plán. To vám pomůže určit, jaký typ půjčky je nejlepší a jak dlouho chcete, aby byla doba splatnosti. Dobu splatnosti je třeba určit podle toho, jaký druh půjčky si chcete půjčit. A poté je důležité rozhodnout, jestli tento druh půjčky vystačí na pokrytí veškerých nákladů včetně poplatků. Pokud nevíte, kde začít, tak v nejlepším případě kontaktujte finančního poradce.