Feng shui v praxi – jak navrhnout interiér v souladu s přírodou?

Uspořádání interiéru v souladu s přírodou, ve kterém se harmonicky kombinuje pět prvků, nemusí být obtížné.

Uspořádání podle pravidel feng shui – začněte dřevem

Proč musíte začít dřevem? Podle zásad feng shui je to první a nejdůležitější prvek. Symbolizuje sílu, pomalý, ale kontinuální růst a zároveň – konzistenci, vytrvalost a stabilitu. Přizvěte si ho tedy domů a vytvoříte stabilní základ pro další změny. Jak používat dřevo? Najdete ho na podlaze ve formě přírodních desek. Dýhované dveře s intenzivním hnědým zbarvením se mnohem snáze ošetřují, a proto vám umožňují lépe udržovat čistotu v bytě, což také ovlivňuje energii v interiéru. Užitečné budou také panely pověšené svisle na zdi, protože vizuálně prodlouží prostor. Když do svého bytu přinesete dřevěné dekorace, nezapomeňte být mírní.
obývací pokoj

Rovnováha v uspořádání – naučte se kombinovat dřevo s jinými prvky

Voda živí dřevo a umožňuje jeho růst. Dřevěné dekorace by proto měly být používány mimo jiné v koupelně, kde to navodí pozitivní, uklidňující atmosféru. Dřevo v koupelně nemusí být pouze ve formě přírodních desek.
Oheň a dřevo jsou dva protichůdné prvky. V harmonických místnostech je však zapotřebí trochu dynamiky. Klidný prostor bude dokonale oživen červenou barvou. Kombinace dřeva na podlaze a dlaždic s červenými akcenty v kuchyni ve vás vznítí lásku k vaření.
Země a strom jsou téměř dvě stejné síly, a proto se navzájem velmi dobře doplňují. Tato harmonie je vidět na stěnách zdobených stěnovými panely. Pokud na zbývající části povrchu nanášíte barvu nebo tapetu v barvě země, vytvoří se domácí teplá kompozice.
moderní pracovna
Kov a dřevo, i když se liší, se dokonale doplňují. To lze mimo jiné vidět na mnoha terasách, kde na dřevěných podlahách stojí nábytek z černých, šedých nebo lehkých kovů. Kombinace kovu a dřeva je také charakteristická pro průmyslový styl, který se zdánlivě nemá nic společného s feng shui. V mnoha interiérech zařízených v souladu s tímto stylem dominuje nábytek využívající kov i dřevo. Jedná se například o stoly s dřevěnými deskami a na kovových nohách, dřevěné vitríny zakončené lesklými rámy nebo dřevěné skříňky s ozdobnými kovovými úchytkami.