Čarování bez prstenu


Taková Arabela to měla jednoduché. Otočila prstenem a bylo to. Ovšem pak jí otočila Xantipha, nebo jak se ta její sestra jmenovala a Arabela měla po ptákách. Jistě to znáte, že ano. Tak se můžete pochlubit znalostmi, jak se to vlastně ta sestra Arabely jmenovala? Nevíte? Ale víte, jen si nemůžete vzpomenout. Ale to nevadí na konci článku prozradím. Nuže, kouzlení je věc zábavná a má stále vděčné obecenstvo. A je úplně jedno, zda jsou to děti nebo dospělí. Jen musí kouzelník vědět, pro koho bude kouzlit. Proč?

No, pro děti ve škole nebo na dětském táboře bude asi těžko dělat triky s lahvemi rumu, nebo řezat dívku na dva kusy. To je přece jasné. Zde se dělají kouzla s bonbóny, lízátky a tak podobně. Každé obecenstvo si žádá své. A nevím, jak by se tvářily děti na přeříznutou slečnu v bedně. I když, v dnešní době…

kouzelnické pomůcky

Kouzelník je člověk nesmírně trpělivý a já nesmím prozradit proč. Jen to, že já jsem trpělivý nebyl mne od kouzlení kdysi odradilo. Přesto se dones rád dívám na některá vystoupení a obdivuje se, kam to až došlo. Dnešní triky jsou sice v základě stejné, ale jejich provedení má naprosto jinou úroveň. Ovšem je jasné a samozřejmé, že jiné vystoupení má kouzelní na pódiu v kulturním středisku a jiné před televizními kamerami.

kouzelník

On totiž každý trik něco stojí. A tím nemyslím na trpělivost toho, kdo jej připravuje, tím myslím na peníze. Čím lépe provedené kouzlo, tím více je nákladné. Proto ani kouzelník nemůže vystupovat zadarmo. Ani ten, kterého si třeba pro pobavení objednáte. Určitě to bude kouzelník Brno, který se velice proslavil už nevím ani kde. Jeho vystoupení se vám bude jistě líbit. Jistěže nečaruje doopravdy, všechno jsou jen iluze a triky, ale nezkoušejte mu místo placení říci, aby si peníze vykouzlil. Mohli byste ho tím naštvat a on by vás mohl začarovat, třeba do krkavce. A ta sestra se jmenovala Xénie.