Auta potkáme skoro všude

Nemá smysl se vás ptát, jestli znáte nebo neznáte auta. Je pochopitelné, že je znáte, protože se s nimi u nás nedá nesetkat. Jsou obvykle všude, kam až naše oko dohlédne, a potkáme je nejen ve městech, ale i v těch nejzapadlejších vískách. A samozřejmě také v nejrůznějších podobách.

Ti, kdo si to mohou dovolit nebo kdo to potřebují a jsou ochotni se zadlužit, si kupují podobná vozidla nová, jiní se spokojují aspoň s nějakými těmi ojetinami, ale prostě se u nás jezdí. Protože kde bychom byli bez něčeho z oblasti moto? Kdo z nás by se ještě bez nějakého toho vozidla obešel? Jistě, i takoví lidé se sice najdou, ale je jich skutečně málo.

auta v Holandsku

O tom, k čemu všemu jsou nám motorová vozidla vhodná, se pochopitelně rozepisovat netřeba, to ví každý z nás. Nebo tedy aspoň víme, k čemu by nám tato měla být dobrá, protože jak všichni víme, nic na světě není dokonalé, a tak dochází někdy i k tomu, k čemu by docházet nemělo.

Motorová vozidla by nám měla pomáhat překonávat větší vzdálenosti, než jaké jsme schopni pohodlně urazit i pěšky. Měla by, jenže jak všichni víme, někdy nám v tom brání skutečnost, že nám naše vozidlo odepře poslušnost a zkrátka z důvodu nějaké poruchy nedojede. A někdy nejezdíme do dálav i kvůli cenám pohonných hmot, na které už kdekdo z nás nemá.

auto britské

Pak by nám taková vozidla měla umožňovat rychlý přesun z místa na místo. Jenže vzhledem k jejich množství a někdy i vzhledem ke stavu našich komunikací je situace opačná, a někdy bychom dokonce dorazili do cíle rychleji na kole, ba i pěšky než autem.

Taková vozidla nám umožňují i přepravu různých nákladů, i osob, a jsou tu pochopitelně i další pozitiva, pro která si můžeme pochvalovat, že taková vozidla máme.

Ovšem je tu samozřejmě jako snad u všeho i odvrácená strana. A sice skutečnost, že si takovými vozidly rovněž ničíme životní prostředí, že nás tato obtěžují hlukem i zápachem zplodin. A tak je dobré, že je máme, i když to vlastně zase až tak dobré také není.