Podmínky spotřebitelského a podnikatelského úvěru

Základní rozdíly mezi spotřebitelským a podnikatelským úvěrem jsou v poskytování. Záleží totiž na tom, komu má být úvěr poskytnut, proto také rozdělujeme tyto dvě varianty.

Pokud jdete do banky a chcete si vzít úvěr na rekonstrukci domu, na opravdu bytu, na nákup nového auta, jedná se většinou o nějakou účelovou půjčku nebo se může jednat v případě hodně vysoké částky i o hypotéku, v tom případě byste ručili nemovitostí a získali byste za ni určitá procenta. V případě banky, ale musíte mít čisté registry, nesmíte mít negativní zápis v registru dlužníků, to znamená, že se nesmíte nikdy opozdit se splátkou, musíte mít vše řádně zaplacené a podobně. Pokud byste v minulosti nezaplatili včas třeba jen jednu složenku nebo paušál na telefon, už tam můžete být zapsáni jako dlužníci. Je to velice jednouchý systém, který ale slouží poměrně dobře a záznamy drží až několik let. Existují bankovní a nebankovní registry. Nahlížet do nich mohou různé subjekty.

počítač, domeček

V bance často také dochází k problémům s příjmy. Kvůli nízkým příjmům mnohdy nedosáhneme na tak vysokou hypotéku, kterou bychom třeba potřebovali. Také je potřeba je různě dokládat, mít mnoho potvrzení, z práce, od zaměstnavatele a podobně.

V případě, že potřebujete vše vyřídit snadno a bez registrů nebo bez dokládání příjmů, je zde možnost americké hypotéky.

Nebankovní americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/ se konkrétně pod tímto názvem poskytuje podnikatelům jako podnikatelský úvěr.

smlouva žena

V případě americké hypotéky můžete s penězi nakládat podle libosti. Ručí se samozřejmě nemovitostí, kterou dáte do zástavy. Za ní získáte určitá procenta, většinou se jedná o odhad kolem 70%. Peníze se vyplácí okamžitě po uzavření smlouvy. Nemusíte složitě dokládat příjmy a tolerují se právě i záznamy v registrech dlužníků. Doba splatnosti se pohybuje od jednoho roku až do 30 let. Předem se nic neplatí. Dokonce nevadí ani probíhající exekuční řízení. Peníze můžete použít i na takovéto případy.