Přečtěte si víc o menstruačních kalhotkách


O menstruačním kalíšku jste už určitě někdy slyšela. Je to obdoba tamponu, od které dává ruce pryč stále více žen. I když v dnešní době můžete koupit ekologičtější variantu, která není bělená chlorem, stále jsou tamní vyráběny z vláken, která mohou zůstávat v těle a tam způsobit třeba zánět. Tampon není pro tělo přirozený ani vhodný, a pokud nechcete používat ani vložky, rozhodně můžete sáhnout po alternativách, které jsou dlouhodobě levnější a hlavně zdravější pro vaše tělo.

vložky tampony

Jednou z nich je právě kalíšek. Kalíšek funguje podobně jako tampon, ale je vyrobený z lékařského silikonu. Je tedy 100% zdravotně nezávadný a vydrží vám klidně i více než 10 let. Zpočátku můžete mít trošku potíže s jeho zaváděním, ale jakmile se to naučíte, nebudete ani vědět že ho máte. Kalíšek se jen vypláchne před dalším použitím. Protože spoustě žen vadí používání kalíšku, začaly používat menstruační kalhotky. Těch je dnes na trhu spousta. Vyrábí se už i u nás. My vyrábíme české kalhotky, které jsou zcela zdravotně nezávadné. Nosí se od první menstruace, protože jsou velmi pohodlné a diskrétní.

žena v prádle

Jestli uvažujete nad tím že si nějaké pořídíte ale netušíte jaké a kolik, projděte si náš blog Myfemini.cz, kde najdete spoustu článků na téma menstruačních kalhotek. Pomůžeme vám i s výběrem vhodného druhu a velikosti. Určitě vás napadá spousta otázek ohledně kalhotek. Mezi ty nejčastější patří třeba to, jak se mění mimo domov. Jednoduše si vezmete s sebou sáček a čisté kalhotky, které si vyměníte. Doma kalhotky namočíte a pak vyperete. Není to sice tak pohodlné jako jednorázové pomůcky, ale poděkuje vám nejen vaše tělo, ale i vaše peněženka a příroda.

Vyměňte nezdravé menstruační pomůcky za ekologickou variantu, která je pro tělo zdravější, a která zredukuje objem jednorázového odpadu ve vaší domácnosti o několik kilo ročně.